Product SiteDocumentation Site

1.4. پیگیری اخبار دبیان

همانطور که اشاره شد، پروژه دبیان به شیوه‌ای نامتمرکز و ارگانیک توسعه می‌یابد. به همین دلیل، گاهی وقت‌ها دشوار می‌شود که اخبار مرتبط با پروژه را دنبال کرد بدون آنکه سیل عظیمی از اطلاع‌رسانی‌ها را دریافت نکنیم.
اگر شما خواهان مهم‌ترین اخبار درباره دبیان هستید، به احتمال زیاد باید در لیست عضو شوید. این لیست، ترافیک بسیار پایینی دارد (در حدود چندین پیام در سال) و تنها مهم‌ترین اطلاع‌رسانی‌ها را ارائه می‌دهد، مانند موجود بودن یک نسخه جدید پایدار، انتخاب یک رهبر پروژه جدید یا کنفرانس‌های سالانه دبیان.
اخبار عمومی‌تر (و عادی‌تر) درباره دبیان به لیست ارسال می‌شوند. ترافیک این لیست قابل قبول است (در حدود چندین پیام در ماه) و شامل “اخبار پروژه دبیان” نیز می‌شود که مجموعه‌ای از اخبار کوتاه در رابطه با پروژه دبیان را گردآوری می‌کند. از آن‌جایی که تمام توسعه‌دهندگان دبیان می‌توانند در این لیست مشارکت کرده و اخبار خود را منتشر نمایند، DPN به هر یک از این خبرها توجه خاصی نشان می‌دهد تا به کلیت پروژه.
برای اطلاعات بیشتر درباره پیشرفت پروژه دبیان در طول زمان و تیم‌های مختلف آن، فهرست نیز وجود دارد. همانطور که از نامش پیداست، اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام می‌دهد بیشتر برای توسعه‌دهندگان جالب خواهد بود، اما به مجموعه‌های ثالث نیز این امکان را می‌دهد که تمرکز خود را روی یک بسته خاص جلب کنند تا بصورت کلی روی یک نسخه پایدار. از طرف دیگر، اخبار مرتبط با کاربران را منتشر می‌کند، اخبار مرتبط با چگونگی ایجاد این نتایج را ارائه می‌دهد. به عنوان یک نکته، “d-d-a” (که گاهی اوقات به آن ارجاع می‌شود) تنها لیستی است که توسعه‌دهندگان دبیان باید در آن عضو شوند. ...
منبع غیررسمی از اطلاعات نیز می‌تواند از طریق سیاره دبیان یافت شود، که شامل مقالات مشارکت‌کنندگان دبیان در وبلاگ خودشان است. از آنجایی که محتوای این مقالات به صورت مستقیم به توسعه دبیان ارتباطی ندارد، درک خوبی نسبت به اتفاقات جاری در جامعه کاربری و اعضای آن می‌دهد.
پروژه همچنین در شبکه‌های اجتماعی نیز جضور دارد. از آنجایی که دبیان تنها در پلتفرم‌های ایجاد شده با نرم‌افزار آزاد حضور رسمی دارد، (مانند پلتفرم مایکروبلاگینگ آیدنتیکا، توسعه‌یافته توسط pump.io)، بسیاری مشارکت‌کنندگان دبیان وجود دارند که از حساب‌های کاربری تویئتر، فیسبوک و گوگل‌پلاس استفاده می‌کنند.