Product SiteDocumentation Site

2. Dla kogo jest ta książka?

Staraliśmy się, aby ta książka była przydatna dla wielu kategorii czytelników. Po pierwsze, administratorzy systemów (zarówno początkujący, jak i doświadczeni) znajdą wyjaśnienia dotyczące instalacji i wdrażania Debiana na wielu komputerach. Dostaną także rzut oka na większość usług dostępnych w Debianie, wraz z pasującymi instrukcjami konfiguracji i opisem specyfiki pochodzącej z dystrybucji. Zrozumienie mechanizmów zaangażowanych w rozwój Debiana pozwoli im poradzić sobie z nieprzewidzianymi problemami, wiedząc, że zawsze mogą znaleźć pomoc w społeczności.
Użytkownicy innej dystrybucji Linuksa lub innego wariantu Uniksa odkryją specyfikę Debiana i powinni bardzo szybko zacząć działać, jednocześnie korzystając w pełni z unikalnych zalet tej dystrybucji.
Wreszcie, czytelnicy, którzy mają już wiedzę na temat Debiana i chcą dowiedzieć się więcej o społeczności, która się za nim stoi, powinni spełnić swoje oczekiwania. Ta książka powinna zbliżyć ich do dołączenia do nas jako współpracowników.