Product SiteDocumentation Site

2. Bu Kitap Kimin İçin?

Bu kitabı birçok okuyucu kategorisi için yararlı hale getirmeye çalıştık. İlk olarak, sistem yöneticileri (hem yeni başlayanlar hem de deneyimliler) Debian'ın birçok bilgisayara yüklenmesi ve dağıtılması hakkında açıklamalar bulacaktır. Ayrıca, eşleşen yapılandırma talimatları ve dağıtımdan gelen özelliklerin açıklamasıyla birlikte Debian'da bulunan hizmetlerin çoğuna bir göz atacaklar. Debian'ın gelişiminde yer alan mekanizmaları anlamak, toplum içinde her zaman yardım bulabileceklerini bilerek öngörülemeyen sorunlarla başa çıkabilmelerini sağlayacaktır.
Başka bir Linux dağıtımının veya başka bir Unix varyantının kullanıcıları, Debian'ın özelliklerini keşfedecek ve bu dağıtımın benzersiz avantajlarından tam olarak yararlanırken çok hızlı bir şekilde faaliyete geçecektir.
Son olarak, Debian hakkında biraz bilgi sahibi olan ve arkasındaki topluluk hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen okuyucular, beklentilerinin karşılandığını görmelidir. Bu kitap onları katkıda bulunanlar olarak bize katılmaya çok daha yaklaştırmalı.