Product SiteDocumentation Site

Bölüm 2. Vaka Analizi Sunulması

2.1. Hızla Büyüyen BT(Bilgi Teknolojileri) İhtiyaçları
2.2. Ana Plan
2.3. Neden GNU/Linux Dağıtımı?
2.4. Neden Debian Dağıtımı?
2.4.1. Ticari ve Topluluk Odaklı Dağıtımlar
2.5. Why Debian Bullseye?
Bu kitap bağlamında, büyüyen küçük bir işletmenin sistem yöneticisisiniz. Yöneticilerinizle işbirliği içinde gelecek yıl için bilgi sistemleri ana planını yeniden tanımlamanın zamanı geldi. Hem pratik hem de ekonomik nedenlerle aşamalı olarak Debian'a geçmeyi seçersiniz. Sizi nelerin beklediğini daha detaylı görelim…
Bu vaka çalışmasını, şu anda orta ölçekli bir şirkette kullanılan tüm modern bilgi sistemi hizmetlerine yaklaşmak için tasarladık. Bu kitabı okuduktan sonra, Debian'ı sunucularınıza kurmak ve kendi kanatlarınız üzerinde uçmak için gerekli tüm unsurlara sahip olacaksınız. Ayrıca zorluklar durumunda bilgiyi nasıl verimli bir şekilde bulacağınızı da öğreneceksiniz.

2.1. Hızla Büyüyen BT(Bilgi Teknolojileri) İhtiyaçları

Falcot Corp, yüksek kaliteli ses ekipmanı üreticisidir. Şirket güçlü bir şekilde büyüyor ve biri Saint-Étienne'de ve diğeri Montpellier'de olmak üzere iki tesisi var. İlki yaklaşık 150 çalışana sahiptir; hoparlör üretimi için bir fabrika, bir tasarım laboratuvarı ve tüm idari ofislere ev sahipliği yapıyor. Montpellier sitesi sadece 50 işçi ile daha küçüktür ve amplifikatör üretir.
Bilgi sistemi şirketin büyümesine ayak uydurmakta güçlük çekti, bu nedenle artık yönetim tarafından belirlenen çeşitli hedefleri karşılamak için onu tamamen yeniden tanımlamaya kararlılar:
  • modern, kolayca ölçeklenebilir altyapı;
  • Açık Kaynak yazılım kullanımı sayesinde yazılım lisanslarının maliyetini düşürmek;
  • bir e-ticaret web sitesinin kurulumu, muhtemelen B2B (işletmeler arası, yani bir tedarikçi ve müşterileri gibi farklı şirketler arasında bilgi sistemlerinin bağlanması);
  • yeni ürünlerle ilgili ticari sırları daha iyi korumak için güvenlikte önemli gelişme.
Tüm bilgi sistemi bu hedefler göz önünde bulundurularak elden geçirilecektir.